تکنولوژی

طراحی احتمالی گلکسی S23 صفحه‌‌نمایشی بدون بریدگی را نشان می‌دهد

طراحی احتمالی گلکسی S23 صفحه‌‌نمایشی بدون بریدگی را نشان می‌دهد

اگر سامسونگ در گلکسی اس ۲۳، از دوربین سلفی زیر نمایشگر (UDC) استفاده کند، این محصول چه شکلی خواهد داشت؟ آیس‌یونیورس که یکی از لودهندگان نام‌آشنای خبرهای فناوری است، تصاویری در حساب توئیتر خود منتشر کرده است که می‌تواند یک دید کلی از نمای جلویی گلکسی S23 سامسونگ ارائه دهد. اگرچه بریدگی دوربین سلفی در نسل کنونی گوشی‌های هوشمند هنگام کار مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کند، اما بهره گرفتن از نمایشگر کاملاً تمام صفحه و بدون بریدگی، ما را به سطح جدیدی از طراحی در بازار گوشی‌ها وارد خواهد کرد.

به گزارش فون‌آرنا، گلکسی اس ۲۳ اولین گوشی سامسونگ نخواهد بود که از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره خواهد برد زیرا گلکسی زد فولد ۳ که سال گذشته معرفی شده است، از این تکنولوژی بهره می‌برد. البته کیفیت دوربین سلفی زد فولد ۳ خیلی عالی نیست؛ اما برای مواردی مثل چت‌های اسکایپ، کافی است.

سامسونگ قبلاً در گوشی‌های پرچم‌دار خود حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر اولتراسونیک را جایگزین حسگر اثر انگشت اپتیکال کرده است. مثل همیشه، وقتی یک فناوری جدید مثل دوربین زیرنمایشگر در دستگاهی مورد استفاده قرار گیرد، هزینه‌های قطعات و تحقیق‌وتوسعه‌ی آن بسیار زیاد خواهد بود که این مورد با مرور زمان بهبود خواهد یافت و کم‌کم شاهد استفاده از فناوری مورد اشاره در گوشی‌های ارزان‌قیمت‌تر خواهیم بود.

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *